CENTRE COURT (play begins at 1pm)

Julien Benneteau (FRA) v Kei Nishikori (JPN) [5]

Yen-Hsun Lu (TPE) v Andy Murray (GBR) [2]

Eugenie Bouchard (CAN) v Johanna Konta (GBR) [16]

 

NO.1 COURT (play begins at 1pm)

Grigor Dimitrov (BUL) v Gilles Simon (FRA) [16]

Jana Cepelova (SVK) v Garbine Muguruza (ESP) [2]

Dominic Thiem (AUT) [8] v Jiri Vesely (CZE)

NO.2 COURT (play begins at 11am)

Daniel Evans (GBR) v Alexandr Dolgopolov (UKR) [30] – TO FINISH 6-6

Simona Halep (ROU) [5] v Francesca Schiavone (ITA)

Radu Albot (MDA) v Bernard Tomic (AUS) [19]

Agnieszka Radwanska (POL) [3] v Ana Konjuh (CRO)

NO.3 COURT  (play begins at 11am)

Timea Bacsinszky (SUI) [11] v Luksika Kumkhum (THA)

Andreas Seppi (ITA) v Milos Raonic (CAN) [6]

Julia Boserup (USA) v Belinda Bencic (SUI) [7]

COURT 12 (play begins at 11am)

Annika Beck (GER) v Heather Watson (GBR) – TO FINISH 3-6 6-0 1-0

Marin Cilic (CRO) [9] v Sergiy Stakhovsky (UKR)

Richard Gasquet (FRA) [7] v Marcel Granollers (ESP)

Coco Vandeweghe (USA) [27] v Timea Babos (HUN)

COURT 18 (play begins at 11am)

Aliaksandra Sasnovich (BLR) v Kristina Mladenovic (FRA) [31]

Venus Williams (USA) [8] v Maria Sakkari (GRE)

Varvara Lepchenko (USA) v Angelique Kerber (GER) [4]

Dominika Cibulkova (SVK) [19] v Daria Gavrilova (AUS)

COURT 4 (play begins at 11am)

Mikhail Youzhny (RUS) v Horacio Zeballos (ARG) – TO FINISH 6-4 5-4

Sara Errani (ITA) [20] v Alize Cornet (FRA)

COURT 5 (play begins at 11am)

Sloane Stephens (USA) [18] v Shuai Peng (CHN) – TO FINISH 6-6

Pierre-Hugues Herbert (FRA) v Damir Dzumhur (BIH)

Yaroslava Shvedova (KAZ) v Elina Svitolina (UKR) [17]

Andrea Petkovic (GER) [32] v Elena Vesnina (RUS)

COURT 6 (play begins at 11am)

Donald Young (USA) v Leonardo Mayer (ARG)

Mona Barthel (GER) v Kiki Bertens (NED) [26]

Lara Arruabarrena (ESP) v Daria Kasatkina (RUS) [29]

COURT 7 (play begins at 11am)

Sam Querrey (USA) [28] v Thomaz Bellucci (BRA) – TO FINISH 6-4 5-2

Kirsten Flipkens (BEL) v Madison Keys (USA) [9]

Denisa Allertova (CZE) v Carla Suarez Navarro (ESP) [12]

Dennis Novikov (USA) v Joao Sousa (POR) [31]

COURT 8 (play begins at 11am)

John Isner (USA) [18] v Marcos Baghdatis (CYP) – TO FINISH 7-6(2) 1-3

David Goffin (BEL) [11] v Edouard Roger-Vasselin (FRA)

Katerina Siniakova (CZE) v Caroline Garcia (FRA) [30]

COURT 9 (play begins at 11am)

Mandy Minella (LUX) v Anna Tatishvili (USA) – TO FINISH 3-1

Lukas Lacko (SVK) v Ivo Karlovic (CRO) [23]

Roberto Bautista Agut (ESP) [14] v Mikhail Kukushkin (KAZ)

COURT 10 (play begins at 11am)

Albano Olivetti (FRA) v Matthew Barton (AUS) – TO FINISH 7-6(7) 6-7(5) 3-6 7-6(5) 3-3

Jack Sock (USA) [27] v Robin Haase (NED)

Lucie Safarova (CZE) [28] v Samantha Crawford (USA)

COURT 11 (play begins at 11am)

Fabio Fognini (ITA) v Federico Delbonis (ARG) – To FINISH 6-4 1-6 4-1

Karolina Pliskova (CZE) [15] v Misaki Doi (JPN)

Carina Witthoeft (GER) v Kurumi Nara (JPN)

Ying-Ying Duan (CHN) v Roberta Vinci (ITA) [6]

COURT 14 (play begins at 11am)

Anett Kontaveit (EST) v Barbora Strycova (CZE) [24] – TO FINISH 3-2

Andrey Kuznetsov (RUS) v Gilles Muller (LUX)

Jelena Jankovic (SRB) [22] v Marina Erakovic (NZL)

COURT 15 (play begins at 11am)

Monica Niculescu (ROU) v Aleksandra Krunic (SRB)

Nicolas Almagro (ESP) v Denis Istomin (UZB)

COURT 16 (play begins at 11am)

Ekaterina Makarova (RUS) v Johanna Larsson (SWE)

Nicolas Mahut (FRA) v David Ferrer (ESP) [13] – TO FINISH 3-1

Benoit Paire (FRA) [26] v John Millman (AUS)

COURT 17 (play begins at 11am)

Lucas Pouille (FRA) [32] v Marius Copil (ROU) – TO FINISH 6-4 4-6 1-0

Samantha Stosur (AUS) [14] v Sabine Lisicki (GER)

Albert Ramos-Vinolas (ESP) v Viktor Troicki (SRB) [25]

COURT 19 (play begins at 11am)

Anna-Lena Friedsam (GER) v Ekaterina Alexandrova (RUS)

Steve Johnson (USA) v Jeremy Chardy (FRA) – TO FINISH 1-0